O mně

pavel

Kdo je Pavel Křenovský očima i srdcem těch, kdo ho znají?

Pavel se narodil se na jižní Moravě, ale vyrůstal v Praze. Od útlého dětství se aktivně zajímá o východní filozofie, filozofii, alternativní medicínu, asijské kuchyně, přírodní vědy. Dlouhá léta pracuje jako alternativní psychoterapeut a má za sebou desítky spokojených osob. Sám cvičil bojová umění a jógu. Působil také jako výcvikový instruktor bojových umění pro bezpečnostní sektor a pracoval dlouhá léta jako bodyguard. Práce s lidmi ho provází již 20 let. Pracuje především na „volné noze“ a tím je jasně zastáncem tvrzení „byť nedokonalé osobní cesty, než následování cest jiných“. Jeho životní cestou je především motivace lidí, kteří chtějí „někam jít“.

On sám se považuje za popularizátora východních filozofií a snaží se předkládat lidem východní moudrost v jednoduše pochopitelné podobě. A co víc. Pomáhá lidem tuto moudrost aplikovat do svých životů. Pro jejich vlastní spokojenost, štěstí a naplnění. Pavel má za sebou mnoho úspěšných seminářů a přednášek.

Pavel je osobností, člověkem plným optimismu a dobré nálady. Cesta duchovních nauk a studium sociologie mu byla souzena už od raného věku. Od té doby jde cestou osobního rozvoje a práce na sobě. Má dar řeči i dar učit, což mu umožňuje zkušeně vystupovat jako lektor, dobrý řečník či filozof. Dokáže v lidech otevřít nové směry uvažování, dokáže je motivovat a vést, přičemž sám není svázaný konvenčním myšlením. Ve středním věku završil své hledání a svou cestu seberozvoje skutečnou vnitřní vyrovnaností, klidem a trvalým stavem vnitřního štěstí.

Je manuálně velmi zručný a pečlivý člověk. Dokáže realizovat své cíle od stavby rodinného domu svépomocí, až po stavění historických modelů lodí. Mezi jeho další koníčky patří stromy a zahradní architektura, vysokohorská turistika, kempování, kolo, běžky a příroda vůbec.

Za Pavla samotného hovoří i oblíbenost jeho pravidelných autorských článků, které publikuje 1x týdně na sociální síti facebook. Články jsou přístupné i těm, kteří nejsou na stránkách facebook zaregistrováni. Pokud vás články zajímají, přečíst si je můžete zde: facebook-energiestromu.

Rozhovor s Pavlem o energiích stromů v časopise „Záhady života“ si můžete přečíst zde: rozhovor o energiích stromů.