Růže

Teď se možná spousta z vás diví, co dělá mezi stromy růže. Růže je královnou květin, a má dobré energie k seberozvoji, ale především absolutní unikátnost jedné vlastnosti, tak jsem si dovolil ji sem zařadit.

Energie vám pomůže rozvíjet lásku a pochopení, smysl pro krásu a rozvoj tvůrčího myšlení. Jestliže jste umělecky zaměřená bytost, využívejte energii růží často, pomůže vám tvořit dokonalost a krásu. Dá vám cit. Pro ženy také bude hladit vaši pleť, která se bude postupně stávat jemnější a hladší.

A proč je energie růže unikátní ? Dokáže velmi dobře pomáhat při vlastní očistě. Její energie dokáže harmonizovat vlastní sebeúctu. Dokonale v nás eliminuje energie, které jsou pro naše osobní tělo nepřirozené, cizí a nemají s naší energií nic společného. Aby jste tomu rozuměli, znamená to, že jestliže se setkáte s někým, kdo na vás velmi špatně zapůsobil, a máte z toho špatný pocit, a chuť „určitého očištění se“ od tohoto člověka, běžte a naberte si energii z růže. Energie růže, kterou naberete, ve vás rozpustí energii druhého člověka, která do vás mohla vstoupit. Je to jako Jar na nádobí. Smícháte ho s olejem a olej se rozpustí, je pryč. Takhle funguje energie růže. Jestliže máte častější problémy s tím, že do vás „vstupuje“ energie druhých lidí, vytvořte si s energie růže kolem sebe obal, tak, jak jsem to popisoval v sekci cvičení – vytváření ochranných modrých obalů.

Použití růží v duchovních praktikách Evropy, sahá až do 12.století našeho letopočtu. Je ale pravděpodobné, že očista s pomocí růží je ještě starší. Podle jedné indické básně se nejkrásnější žena světa Lakšmí, manželka Šivy, zrodila z rozvíjejícího růžového květu a stala se bohyní krásy a ctnosti. Růže má zastoupení snad ve všech kulturách, kde se objevila. Podle perských pověstí byla růže darem samotného Alláha, který sněhobílou růži určil za vládkyni květin. Řekové zase považovali růži za dar bohů. První křesťané považovali růži za symbol úpadku a rozkladu, ale později si však i k růži našli cestu. Později ji začali nazývat rajským květem a zasvětili ji Panně Marii. Dle pověstí se traduje, že první růže vyrostla z kapek Kristovy krve pod křížem. Muslimové zase věří, že bílá růže vyrostla z kapek potu, které uronil prorok Mohamed při výstupu do nebe. V Anglii se bílá a červená růže neslavně proslavily díky historii, jako válka růží (1455 – 1485), kdy dva nesvářené rody, vedly krvavou válku, která trvala třicet let.

Bylinné účinky :

Esence z růžové vody má například významné zastoupení v Indické kuchyni, především v přípravě sladkých receptur a sirupů. Má pevné zastoupení také v aromaterapii. Má blahodárný účinek pro krásnou a jemnou pleť. Je zklidňující a vhodná do relaxačních a osvěžujících koupelí. Aroma růže je považováno za harmonizující, afrodiziakální a regenerační.