Ořech

Energie tohoto majestátného stromu, který nás provází již dlouho, vám zaručeně posílí sílu podvědomí. Je vhodný pro ty, kteří se snaží prohloubit nebo se naučit meditace. Pomůže ženám v přechodovém období a při přecitlivělosti a může vám pomoci harmonizovat energie k tomu, aby se vám vrátila plodnost v případech, kdy se vám nedaří otěhotnět. Pomůže vám překonat a dát vám sílu na nové začátky, životní změny a připraví vás na nově vznikající situace. Bude léčit vaši mysl a spojení s vyšším já. Díky jeho energii půjdete do věcí naplno a s velkou trpělivostí. Budete objektivní a osvobozeným pohledem na věc.

Dle výzkumů a archeologických nálezů z oblasti Périgrodu ve Francii, jsou ořechy velmi starou potravinou. Byla konzumována už v dobách neolitu.

Bylinné účinky :

Plody ořechů mají antioxidační účinky, působí proti astmatu a posilují střeva. Uvádí se, že konzumace ořechů má protizánětlivé vlastnosti, které se projevují hlavně u srdečních a cévních chorob. Pomáhají regulovat krevní tlak a udržovat nízkou hladinu cholesterolu.