Jabloň

Je Posvátným stromem. Má zvláštní postavení mezi stromy. Pomáhá při pocitech nečistoty a hanby. Stimuluje harmonii a vnitřní očištění. Podporuje plodnost, dlouhověkost, posiluje nervovou soustavu a srdce. Rozvíjí dlouhotrvající vnitřní mládí a blaženost člověka. Jabloň obsahuje silný ženský princip. Rozvíjí jemnost a cit ženy. Jabloň má unikátní schopnost pomáhat trpícím. Kdo se bojí smrti, tomu jabloň vrátí životní odvahu. Ten kdo se cítí nebo cítil utlačovaný, neuměl se bránit nebo snášel ponižování, ten by měl využít energie jabloně, která mu pomůže zharmonizovat tyto strasti.

Jabloň je jedním ze sedmi stromů, který patří k posvátným stromům Keltů. Vždy byla symbolem života, lásky, dokonalosti a plodnosti. Symbolem spojení člověka s přírodou, mezi životem a smrtí, mezi tímto a duchovním světem. V Číně byly květy jabloně vždy opěvovány nejen v básních nejslavnějších básníků. Jabloň má úžasnou sílu, kterou ráda předává dál. Jablko je také symbolem královské moci, a nechoďme daleko, vzpomeňme na České královské korunovační klenoty – královské jablko, žezlo a Svatováclavskou korunu…. Ale pozor, jablko nebylo jen v českých královských insigniích !

Bylinné účinky :

Jablka jsou opravdu darem z nebes pro náš organismus. Obsahují totiž mnoho vitamínu C a řadu antioxidantů, které chrání naši DNA v buňkách člověka. Snižují tak riziko vzniku rakoviny, podobně jako vláknina ve střevech. Další látky obsažené v jablkách chrání mozek před Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. Dále působí na snížení krevního tlaku a hladiny cholesterolu, krevních tuků, posilují imunitní systém, srdce a krevní oběh, stabilizují hladinu cukru v krvi, čistí střeva a posilují dásně. Jedny z nejvzácnějších druhů jablek jsou kanadské renety. Rostou za teplého počasí a vyznačují se 5 hranami.