Lípa

Nazývá se také „Svaté dřevo.“ Tak se ji od pradávna říká. Její energie ve vás bude probouzet schopnost milovat ( ne jen fyzicky ). Je stromem smíření, který urovnává mezilidské vztahy. Léčí a posiluje srdce, funguje proti nespavosti, léčí horní cesty dýchací, žaludek, střeva. Její energie má celkově omlazující účinek, dámy a slečny ! Zvyšuje pružnost těla. Je stromem romantiků, a jestliže máte problémy s láskou, energii lípy používejte hojně. Lípa mírní bolesti duše, podporuje soužení a obměkčuje zatvrzelá srdce. U lípy se bude vždy cítit jako v náruči matky. Jestliže u kmene usnete, zajistí vám zdravý odpočinek. Probudíte se svěží a plní lásky. Také vám může vyvolat věštecké sny. Jestliže máte se svou milou či milým partnerský problém, běžte ho řešit právě pod tento strom. Pomůže vám. Též nenechá na holičkách člověka, který je negativistický – vidí všechno „černě“. Zvyšuje citlivost na vyšší duchovní úrovně. Velmi dobrá i pro děti.

 Lípa byla symbolem Slovanů ( náš národní strom ). Už za dávných časů, jakmile se dva znesvářené rody či sousedé udobřili, zasadili na hranici svých území lípu, aby hlídala a chránila jejich mír a pokoj. Mezi magicky založenými jedinci se ví, že zvláštní magickou sílu má dvanáct lip vysazených do kruhu. V jeho středu i méně vnímavý člověk může pocítit zvláštní kouzlo, jakoby otevírání se něčemu nádhernému, laskavému i tajemnému zároveň. Funguje to i tehdy, kdy už některé stromy z kruhu jsou poraženy nebo odstraněny i s kořeny, ale je viditelné, že v původním počtu jich bylo dvanáct.

Bylinné účinky :

Její květ je známým prostředkem proti nachlazení, při horečkách a zahlenění dýchacích cest. Pomáhá také při žaludeční a střevní kolice a též proti revmatismu. Podporuje pocení, rozpouští hleny a snižuje dráždivost ke kašli. Dále při narušené funkci žlučníku a křečích v oblasti střev a trávicího ústrojí.